ISO 45003:2021 Psikososyal Riskleri Yönetme

ISO 45003:2021 Psikososyal Riskleri Yönetme

ISO 45003, işyerinde psikolojik sağlığı korumayı, yönetmeyi hedefleyen ve psikososyal riskleri tespit ederek, çözümleri konusunda pratik rehberlik eden ilk küresel standarttır. İş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin bir parçasıdır.

ISO 45001 ile birlikte çalışmaktadır. Kuruluşunuz içinde ruh sağlığını desteklemek önemlidir. Psikolojik sağlık ve güvenliği yönetmeye yönelik bir çerçeve, olumlu bir çalışma ortamı oluşturmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, kurumsal dayanıklılığınızı artırmanıza ve performans ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olabilir. İş yerlerindeki iş kazalarının azaltılmasında büyük rol oynamaktadır.

Psikososyal risklerin yönetimi ve iş yerinde esenliğin desteklenmesi konusunda rehberlik sağlar. Psikososyal tehlikeler, işin nasıl organize edildiği, işteki sosyal faktörler ve çalışma ortamının yönleri, ekipman ve tehlikeli görevleri içermektedir. Bu riskleri yönetmek, artan iş tatmini ve artan üretkenlik de dahil olmak üzere olumlu etkilerle sonuçlanacaktır.

ISO 45003:2021 Psikososyal Riskleri Yönetme Kılavuzu ile ilgili danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekteyim. İletişim için sayfamdaki formu doldurabilir veya iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.