Endüstriyel Psikologluk

Endüstriyel Psikologluk izmir

İnsanın iş ve örgüt ortamındaki davranışlarını, bu davranışların nedenlerini, bireyin kendisine ve iş verimine etkilerini inceleyerek, kişisel ve örgütsel problemlerin belirlenmesine ve en uygun çözüm yollarının bulunmasına çalışan, insanın işine ve iş ortamına verimli ve sağlıklı uyum yapmasını sağlamayı amaçlayan bilim dalıdır.

Dünya üzerinde verimliliği ve çalışanların sağlığını etkileyen unsurlar olarak Psiko-sosyal konular üzerinde araştırmalar sonuçlanmış ve çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Şirketlerde ve kurumlarda psikososyal konular ve riskler kontrol altına alındıkça verimlilik daha fazla artmakta ve maliyetler de daha çok düşmektedir. İş ortamındaki psikososyal konulardan bahsederken, psikolojik yada sosyal sağlığın bozulması ve diğerini de olumsuz etkilemesi riskini oluşturan etmenlerden bahsedilmektedir. Yani çalışanların iş ve iş yeri koşullarına yönelik psikolojik tepkilerini etkileyebilecek şeylerdir.


Endüstriyel Psikologluk ve Danışmanlık Hizmeti almak isteyen kuruluşlar için öncelikle kendi oluşturmuş olduğum Psiko-Sosyo Sistem tanıtım ve kurulumu danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Bu bağlamda kurum içi ölçekler, eğitimler ve seanslar olarak destekler sağlamaktayım. Ayrıca ISO 45003:2021 Psikososyal Riskleri Yönetme Kılavuzu ile ilgili danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekteyim. Detaylı bilgiye ISO 45003:2021 Psikososyal Riskleri Yönetme Kılavuzu ve Psiko-Sosyo Sistem Başlıklarından ulaşabilirsiniz. İletişim için sayfamdaki formu doldurabilir veya iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.